marți, 29 martie 2011

Romania 3-1 Luxemburg/Prima victorie din preliminarii

Romania sa chinuit incredibil cu Luxemburg care a reusit insa sa o invinga cu 3-1.

''A fost bine pentru noi ca am reusit sa egalam repede si sa demontram ca nu suntem la acelasi nivel cu Luxemburg.Neam facut singuri meciul greu.'' a spun Adrian Mutu.

''Briliantul'' a reusit prima dubla la nationala si este la 4 goluri de recordul lui Hagi si de primul loc in topul marcatorilor de la nationala.Mutu a inscris in minutele 23 si 67 iar Zicu in minutul 77 intre timp ce Luxemburg a marcar in minutul 20.

''In Bosnia nici nu am atins mingea , in bosnia nu am avut sistem ne'am aparat.a mai completat Mutu.

''Avem un avataj pentru ca avem meciurile directe cu Albania si Bosnia si putem sa recuperam aceste 3 puncte distanta de locul 2'' a spus Ionut Lupescu

''Mutu a demonstrat ca este cel mai valoros jucator al fotbalului romanesc'' a declarat Razvan Lucescu

Odata cu aceasta victorie romania a acumulat 5 puncte dar ramane pe locul 5 in spatele Frantei , Belarusului ,Albaniei si Bosniei.

Suntem la EURO! Ungaria U17 1-2 Romania U17

SUNTEM la EURO: BRANESCU APARA penalty-ul din ultimul minut: Ungaria 1-2 Romania
Pustii Romanii sau calificat au trecut de un meci dramatic cu Ungaria scor 2-1 .Odata cu aceasta victorie Echipa Under 17 a romaniei sa calificat la campionatul European din 2011.

Romania a deschis scorul in minutul 2 prin Steliano Filip iar rezultatul a fost dublat in minutul 34 prin stelistul Iulian Rosu.

Noul Buffon al lumi Portarull Branescu a aparat penaltiul decisiv in minutul 80 cu care a calificat nationala Romaniei U17 la Euro 2011.Portarul Branescu a fost considerat jucatorul meciului.

Romania - Luxemburg! Echipele de start.

Razvan Lucescu a anuntat oficial echipele de start pentru meciul din aceasta seara lu Luxemburg.

Romania : Tatarusanu - Sapunaru , Tamas , Gardos , Rat - Muresan , Ropotan - Zicu , Mutu , Stancu - Marica

Luxemburg: Joubert - Blaise, Hoffman, Schnnel, Peters, Leweck, Bettmer, Payal, Joachim, Mutsch, Gerson.

Surpriza in echipa Romaniei este neincluderea lui Florescu in lot care se pare ca va urmari meciul din tribuna.

Bosnia aproape de suspendare! Romania poate ajunge la EURO!

Prin padure, pe carare... adio, calificare? Razvan si-a scos jucatorii la plimbare in padure! Vezi aici motivul!
Dupa ce bosnieci nu au votat schimbarea statulului federatie dupa ultimatumul dat de UEFA risca excluderea in din competiliile oficiale.

Bosnia nu a votat schimbarea statului federatie conduse de 3 presedintii (un sarb, un croat si un musulman).UEFA va decide pe 1 aprilie cazul Bosniei.In cazul in care Bosnieci nu isi schimba statului risca sa piarda toate meciurile la masa verde.

''Asta e politica nu e sport!'' a spus Adnan Guso.

Asa ar arata clasamentul dupa exluderea Bosniei: 1.Franta 5m 12p; 2. Albania 5m 10p; 3. Belarus 5m 8p; 4. Romania 4m 5p; 5. Luxemburg 5m 4p; 6. Bosnia 0p

''E haos aici. Nu stim ce se va mai intampla.Asteptam sanciunile de la UEFA! a mai completat Guso.