marți, 30 noiembrie 2010

Dezastru Pentru Manchester United!

In cupa ligii angliei Manchester United a suferit una dintre cele mai mari umilinte din istorie 4-0 cu West Ham.
Spector si Cole au marcat de cate doua ori in poarta celor de la United, care detin trofeul. În celălalt meci din "sferturi" disputat aseară, Arsenal a trecut cu 2-0 de Wigan, prin golurile lui Alcaraz, autogol (42), şi Bendtner (65). În această seară se joacă partidele Ipswich Town - West Bromwich şi Birmingham City - Aston Villa.

Rezumat:

Barcelona 5-0 Real Madrid!!!

Aseara pe Nou Camp Barca lui Guardiola a umilit'o pe Real Madrid cu 5-0 .
Scorul a fost deschis de Xavi (minutul 10), iar Pedro a stabilit scorul primei reprize (18). La reluare, Villa a ridicat scorul la 4-0 cu o "dubla" (minutele 55 si 58), iar Jeffren a inchis tabela in prelungiri (90+1).

Jose Mourinho: ''Sunt dezamagit de rezultat, pentru ca asteptam altceva de la acest meci, si eu, si echipa. Barcelona a jucat foarte bine, a facut un meci fantastic. Sezonul insa nu s-a terminat"

Guardiola: ''Sunt multumit cu o asemenea victorie, dar cursa pentru titlu este lunga. Mai este pana la castigarea titlului''