vineri, 4 martie 2011

Dinamo 2-2 Pandurii/Tg. Mures 1-0 Urziceni

Atacantul dinamovist Liviu Ganea s-a zbătut mult, dar nu a avut câştig de cauză în faţa gorjeanului Vlad Chiricheş
Dinamo nu a reusit aseara decat o remiza scor 2-2 in Stefan Cel Mare cu Pandurii Tg Jiu echipa care a pierdut etapa trecuta la masa verde meciul cu Otelul Galati.
Dinamo a deschis scorul in minutul 3 dupa ce Alexa a marcat din centrarea lui Danciulescu dupa care in minutul 41 ''Gorjenii'' egaleaza prin Apostu care la executat cu sange rece pe Balgradean.
Repriza secunda se defasurat simetric.Torje o readuce pe Dinamo in avantaj cu un sut plasat dupa ce Gabi Matei sare peste minge in minutul 51 iar Pandurii revine spectaculos prin Voiculet in minutul 86 dupa ce transforma o lovitura de pedeasa.
In minutul 90 Dinamo beneficiaza de o lovitura de pedeapsa dar Vlad Munteanu da mingea peste stadion.

Intr-un alt meci de ieri Tg Mures a obtinut o victorie impotriva Unirii Urzicnii. Unicul gol al meciului a fost inscris de Iencsi in minutul 13 dupa o gafa a lui Cernea