marți, 29 martie 2011

Romania 3-1 Luxemburg/Prima victorie din preliminarii

Romania sa chinuit incredibil cu Luxemburg care a reusit insa sa o invinga cu 3-1.

''A fost bine pentru noi ca am reusit sa egalam repede si sa demontram ca nu suntem la acelasi nivel cu Luxemburg.Neam facut singuri meciul greu.'' a spun Adrian Mutu.

''Briliantul'' a reusit prima dubla la nationala si este la 4 goluri de recordul lui Hagi si de primul loc in topul marcatorilor de la nationala.Mutu a inscris in minutele 23 si 67 iar Zicu in minutul 77 intre timp ce Luxemburg a marcar in minutul 20.

''In Bosnia nici nu am atins mingea , in bosnia nu am avut sistem ne'am aparat.a mai completat Mutu.

''Avem un avataj pentru ca avem meciurile directe cu Albania si Bosnia si putem sa recuperam aceste 3 puncte distanta de locul 2'' a spus Ionut Lupescu

''Mutu a demonstrat ca este cel mai valoros jucator al fotbalului romanesc'' a declarat Razvan Lucescu

Odata cu aceasta victorie romania a acumulat 5 puncte dar ramane pe locul 5 in spatele Frantei , Belarusului ,Albaniei si Bosniei.