sâmbătă, 26 martie 2011

Bosnia 2-1 Romania/ Dzeko ne lasa MUTI!

Romania a ratat aseara ultima sansa de a se mai califica la Euro dupa ce a pierdut cu Bosnia scor 2-1.Unicul gol al romaniei a fost inscris de Marica cu un velou superb sub transversala portii bosniacilor in minutul 26 intre timp ce pentru bosnia a inscris Ibisevici in minutul 63 si vedeta Edin Dzeko in minutul 83

Razvan Lucescu:Nu ma gandesc sa imi dau demisie.
Ciprian Marica: Simt ca a am ajuns la capatul puterilor.Doamne Fereste.

Romania ramane cu 2 puncte dupa 4 meciuri

TREBUIE SA BATEM! Goian in locul lui Chivu,Tamas capitan.Vezi primul ''11''

Accidentarea lui Chivu ia dat mari batai de cap lui Ravan Lucescu care a decis in cele din urma sa ii acorde banderola lui Gabi Tamas chiar daca Rat a purtat-o in perioada de pregatrire din Cipru.

,,E posibil ca dupa acest meci sa ma retrag de la nationala.Din respect pentru partida cu Bosnia pe care o consider foarte importanta pentru noi nu vreau sa discut acest'' a susprins Cristi Chivu inainte de meci

Echipele de start:
Bosnia:Hasaglci-Lullci,Spahici,Mravac,Mujdza-Pjanici,Rahimici,Madunjanin-Misimovici,Dzeko,Ibisevici

Romania: C.Pantilimon - Rat,Goian,Tamas,Sapunaru - Deac,D.Alexa,G.Muresan,G.Torje-A.Mutu, C.Marica

Partida o puteti urmari pe in direct PRO TV si LiveTEXT pe erfotbal.blogspot.com

VESTI PROASTE LA NATIONALA!Chivu are sanse foarte mici sa joace nu Bosnia!

Cu cateva ore inaintea marelui meci cu Bosnia ''Tricolorii'' primesc vesti foarte proaste.Capitanul Cristi Chivu se pare ca nu antrenamentul usor din aceasta dimineata deoarece doctorul nu ia permis.Astfel locul lui Chivu din primul 11 va fi luat de Goian iar banderola de capitan ii va reveni lui Gabi Tamas!

Spania 2-1 Cehia / Luxemburg 0-2 Franta

Spania si Cehia erau ocupantele primelor locuri in Grupa I.Scorul a fost deschis de Pasil in minutul 28 , Villa a inceput recitalul in minutul 69 pentru care dupa 4 minute mai tarziu sa marcheze dintr-un penalty executat excelent.Odata cu aceasta victorie Iberici mai fac un pas important pentru calificare avand 4 victorii din tot atatea meciuri iar Cehii raman pe pozitia secunda cu 6 puncte.

Franta a invins chiunit fara stralucire Luxemburgul cu scorul de 2-0 distanzanduse la 10 puncte de Romania Care va sustine astazi meciul cu Bosnia care va fi LiveTEXT pe erfotbal.blogspot.com .Golurile au fost marcate de Mexes si Gourcuff in minutele 28 respectiv 72.
Cu aceasta victorie Francezii optin 12 puncte dupa 5 meciuri urmati de ex-sovietici cu 8 puncte